Колядки та щедрівки. В чому різниця?

        Колядки, щедрівки: в  чому різниця. Колядки і щедрівки-особливі українські обрядові пісні. Їх   співають ще з давних-давен та передають своїм дітям. Але, у чому різниця? Після того, як на території України поширилося християнство-свято Різдва Христового з’єдналося зі старим язичницьким святом, витіснивши його зміст. Співають вже не тільки про сонце, врожаї, ,а  й про народження Ісуса Христа.

       Щедрівки ж ближче до язичницьких обрядів. Перед початком року слов’яни  просили духів землі і неба допомогти в господарстві та послати багатий врожай. Звідси й назва – Щедрий вечір, який відзначається

13 січня, в переддень Нового року.

       Як музичний керівник, можу сказати, що композиція колядок проста. Вони складаються із заспіву та приспіву. Твори цього жанру виконуються групою людей-жінки, чоловіки та діти.

       На відміну від колядок, щедрівки є частиною іншого свята – Нового року. Важливою особливістю щедрівок є те, що вони виконуються лише жінками або ж дівчатами. У цьому виявляються не тільки елементи матріархату, а й на голос на жіночому началі цього свята.   

                                                         

 Інформацію підготував:

керівник музичний: Кущак Л.М.

 

Поділіться цим дописом у соціальних мережах: