БАТЬКАМ МАЙБУТНІХ ШКОЛЯРІВ

     Здається, ніби зовсім нещодавно діти вперше прийшли у садочок. Ми всі пам’ятаємо їхні злякані оченята, коли батьки вперше залишали їх. Але тепер це вже позаду, і перед нами стоять не просто діти, а майбутні школярі. Однак зміна колективу – це новий стрес. Тому завдання батьків полягає у полегшенні адаптації до нових умов.

Спираючись на свій досвід, пропоную невеличкий план дій з підготовки п’ятирічних дітей до школи.

По-перше:

  1. потрібно знайти школу( у нашому місті є 7 шкіл), у яку малюк ходив би залюбки. Восени зробіть своєрідну прогулянку разом із дитиною, адже врахування її думки щодо цього питання буде неабияким підгрунттям для моральної підготовки. Варто також звернути увагу на низку чинників, які є найважливішими у виборі навчального закладу. Сюди належать:
  • близькість і безпечність шляху від вашого будинку до школи;
  • матеріальне забезепечення школи (стан класів, спортивного залу, майданчиків тощо);
  • організація дозвілля (група продовженого дня, гуртки тощо);
  • їдальня (її санітарні умови і якість харчування);

По-друге:

  1. якщо школу обрано – поцікавтесь, чи там функціонують курси підготовки першокласників. Якщо немає – дізнайтесь базовий рівень знань, необхідний для зарахування у перший клас. А за наявності таких курсів – неодмінно запишіть туди свого майбутнього першокласника. Це буде більш м’який перехід від безтурботного дитинства до нових обов’язків.

По-третє:

  1. починайте підготовку матеріальної бази школяра з червня. Підберіть шкільну форму, спортивний одяг, взуття відповідно до вимог вибраного вами закладу. Далі за рекомендацією вчителя потрібно придбати якісне канцелярське приладдя. Обираючи наплічник, звертайте увагу на його якість.

     І найголовніше: пам’ятайте, що батьківська впевненість і турбота додуть наснаги  школярам, які цього дня трішечки підросли, але ще такі маленькі. У них попереду ще багато досягнень. Тому бажаємо майбутнім  школярам хороших знань, а батькам терпіння та розуміння.

Матеріал підготувала:

вихователь старшої групи “Зернятко”

Демко А.М.

Поділіться цим дописом у соціальних мережах: