Діти і перегляд телевізора

Діти і перегляд телевізора – думка дитячих психологів

Соціологи запевнюють, що дошкільнята проводять перед екраном телевізора в середньому до 50 годин на тиждень. Лікарі стверджують, що допустима тривалість перегляду телепередач для дитини старшого дошкільного віку не повинна перевищувати 30 – 40 хвилин. Варто пам’ятати, щоTV захоплює малюка, і він дуже довго сидить перед екраном, дивлячись на нього практично не моргаючи. Очні м’язи дитини в цьому випадку дуже сильно втомлюються і згодом не можуть правильно розслабитися. Це може викликати далекозорість або ж короткозорість.
Телепередачам слід протиставити рухливі або ж настільні ігри («доміно», «лото»), спортивні вправи, корисну домашню роботу тощо.

Батькам на замітку:

  • Розподіляйте перегляд телевізора дитиною на невеликі відрізки, які по тривалості не будуть перевищувати 20 хвилин.
  • враховуйте вікову категорію дитячих передач і фільмів. Малюки все сприймають буквально, і тому коментуйте неоднозначні дії героїв.
  • дитяча кімната – не місце для телевізора: таке доступне задоволення складе серйозну конкуренцію читанню і розвиваючим іграм;
  • не використовуйте телевізор як “фон” – діти швидко переймають у батьків цю шкідливу звичку;
  • поясніть малюкові, що таке реклама. Навчіть його не приймати на віру все, про що віщають з екрану;
  • ні в якому разі не дозволяйте дітям дивитися сцени насильства, фільми жахів. Якщо вони побачили це, то поясніть, що так робити не можна.

У століття інформаційних технологій неминуче, що дитина буде дивитися телевізор, якщо тільки ви його взагалі не викинете з дому. Але не забувайте, що ніякий телевізор не замінить батьківської уваги. Проводьте з дітьми якомога більше часу, спілкуйтеся з ними, і будьте для них цікавим співрозмовником, адже все у ваших руках! (практичний психолог ДНЗ)

Поділіться цим дописом у соціальних мережах: