Допомога при укусах ос, бджіл, мурах

ПЕРША ДОЛІКАРСЬКА ДОПОМОГА ПРИ УКУСАХ ОС, БДЖІЛ, ДЖМЕЛІВ, МУРАХ

На прогулянці в парку, лісі, екскурсії на відкритому повітрі у весняно-літній період діти можуть постраждати від укусів комах, що жалять. Необхідно розрізняти алергію на отруту при укусах таких комах, як оси, бджоли, джмелі, мурахи, та алергію на слину при укусах комарів, мокреців, інших дрібних комах.

Реакція на отруту комах може бути місцевою та системною- аж до анафілактичного шоку, який може призвести до загибелі дитини.

Найчастіше зустрічається місцева шкірна алергічна реакція, що супроводжується невеликим почервонінням, набряком та болем. Симптоми можуть зберігатися від кількох годин до кількох діб.

Системні реакції можуть розвиватися при численних нападах перетинчастокрилих комах або у разі, коли дитина має схильність до алергії.

Дитина, в якої колись була тяжка реакція на укус повинна мати із собою набір для надання першої долікарської допомоги.

НАДАННЯ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ:

  • видалити жало з місця укусу, використовуючи пінцет; не можна стискати жало, оскільки через це отрута може інтенсивніше проникати до рани;
  • прикласти щось холодне до місця укусу;
  • виключити вірогідність перегрівання дитини та фізичне навантаження;
  • для зниження свербіжу можна дати дитині антигістамінні препарати; для зменшення набряку можна використовувати протиалергійні креми чи мазі;
  • у тяжких випадках, особливо, якщо комаха вжалила дитину у слизову оболонку, необхідно негайно звернутися до лікаря.
Поділіться цим дописом у соціальних мережах: