Допомога при забиттях

ПЕРША ДОЛІКАРСЬКА ДОПОМОГА ПРИ ЗАБИТТЯХ

Забиття – це закриті пошкодження тканин і органів без істотного порушення їхньої структури, спричинені ударом тупим предметом чи падінням. На місці забиттів, як правило, з’являються припухлість або крововилив (синець), зумовлені набряком прилеглих тканин і кровотечею з дрібних пошкоджених судин.

Послабити біль при незначних забиттях допоможу холод. Бажано використовувати спеціальні охолоджувальні пакети. У разі їх відсутності можна застосувати заморожені продукти з морозильної камери ( попередньо обгорнувши їх тканиною), мокру ганчірку чи рушник, охолодити пошкоджене місце під струменем холодної води.

При підозрі на складнішу травму (перелом, вивих, пошкодження внутрішніх органів) перша долікарська допомога має відповідати тяжкості передбачуваної травми :

  • при порушенні цілісності шкіри накласти стерильну пов’язку;
  • у разі відшарування шкіри, при численних забиттях, забиттях суглобів, внутрішніх органів провести тимчасове фіксування травмованої ділянки на період транспортування до лікувального закладу;
  • при порушенні дихання чи серцевої діяльності негайно розпочати штучне дихання та масаж серця;
  • при підозрі на пошкодження внутрішніх органів потерпілому слід забезпечити спокій, заборонити вставати та ходити – переносити його можна лише на руках чи ношах.

Забиття голови

При забитті голови насамперед необхідно з’ясувати всі обставини травми, адже дитина може отримати струс мозку навіть через падіння з невеликої висоти.

Якщо після удару головою дитина відразу ж починає плакати, а у продовж 15 хв. Заспокоюється – травма мозку малоймовірна. Насторожити після падіння мають такі симптоми : непритомність, біль, припухлість у зоні удару, блідість обличчя, в’ялість, нудота чи блювання. У такому разі необхідно негайно викликати швидку допомогу.

У разі появи гематоми – необхідно як найшвидше показати лікарю; якщо з’явилася рана – обробити її краї розчином йоду і накласти стерильну пов’язку. В результаті травми дитина пошкодила зуб – прополоскати рот чистою водою і звернутися до стоматолога.

У разі носової кровотечі внаслідок забиття голови необхідно посадити дитину біля вмивальника. Закидати голову не потрібно, оскільки це не пришвидшить зупинку кровотечі, а після заковтування крові може спричинити блювання. На перенісся бажано покласти лід, огорнутий тканиною. Необхідно стежити за тим, щоб дитина не сякалася і не затискала ніс. Якщо носова кровотеча триває більше 10 хв. , необхідно викликати швидку допомогу.

Поділіться цим дописом у соціальних мережах: