Грип на порозі

ГРИП НА ПОРОЗІ

images

Грип – це звичайна «застуда», збудником якої є вірус грипу. Цей вірус малостійкий до чинників довкілля: за температури повітря +200С…+240С гине протягом 2-9 год., за її підвищення до +320С – протягом 1год. Якщо відносна вологість повітря зменшується, вірус грипу виживає довше.

Також він гине під дією ультрафіолетового випромінювання, хлоровмісних дезінфекційних засобів, 70% етилового спирту, кислот і лугів. При цьому вірус грипу стійкий до низької температури: за -250С…-750С ЗБЕРІГАЄТЬСЯ РОКАМИ І НЕ ВТРАЧАЄ ІНФЕКЦІЙНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ.

Джерело інфекції – хвора людина. Людина інфікується повітряно-крапельним шляхом. Хворий поширює вірус із краплинками слизу та мокротинням на відстань до 3м. Важливе значення має і контактно-побутовий шлях: через руки, іграшки, носові хустинки, гроші, дверні ручки, вимикачі, які забруднені слизом із верхніх дихальних шляхів хворого. Коли вірус грипу уперше проникає в організм людини, то залишає слід в імунній пам’яті на все життя. Яким би новим підтипом людина не інфікувалася, першими виникають антитіла до того, яким вона перехворіла багато років тому.

СИМПТОМИ

240915_gryp

Захворювання починається раптово з підвищення температури тіла до 390С…400С. Її складно збити жарознижувальними лікарськими засобами. Навіть якщо це вдалося, вона швидко наростає до попередніх значень. Така температура тіла тримається 3-5 днів.

На тлі високої температури тіла розвиваються такі симптоми інтоксикації організму, як:

  • озноб

  • сильний головний біль у лобній і скроневій ділянках

  • біль у м’язах, суглобах та під час руху очними яблуками

  • світлобоязнь

  • пітливість

  • слабкість

Унаслідок інтоксикації організму також можливі діарея та блювання.

На другий-третій день захворювання розвиваються катаральні симптоми: незначні виділення з носа, дере горло, сухий кашель, напади якого супроводжуються болем за грудиною та в епігастральній ділянці. За кілька днів кашель стає вологим.

За сприятливого перебігу лихоманка й симптоми інтоксикації зникають за 3-5 днів.

ЛІКУВАННЯ

grip

  • Постільний режим

  • Рясне пиття, збагачене вітаміном С

  • Промивання носової порожнини сольовими розчинами, а за вираженої закладеності – судинозвужувальні засоби

  • Противірусні лікарські засоби – ремантадин, занамівір

Оскільки температура тіла до 380С має позитивне значення, призначати жарознижувальні засоби недоцільно. Антибіотики та сульфаніламіди не діють на вірус грипу. Їх лікар призначає якщо виникають бактеріальні ускладнення.

ПРОФІЛАКТИКА

vakcina_grip_2

Специфічна профілактика грипу – щеплення. Найліпший час для специфічної профілактики цього захворювання – за 1-1,5 місяці до очікуваної епідемії. Імунітет після введення вакцини формується через 7-14 днів.

Дадуть змогу уникнути захворювання й заходи неспецифічної профілактики.

Необхідно повноцінно харчуватися, не перевтомлюватися, висипатися. Якісний нічний сон має тривати до восьми годин на добу. Чисті руки є запорукою здоров’я, тому їх слід часто та ретельно мити. Доцільно уникати скупчень людей. Дієвими є регулярне провітрювання, вологе прибирання.

Потрібно берегти своє здоров’я. Якщо помітили симптоми грипу, то не варто хворіти «на ногах» і заражати навколишніх, або займатися самолікуванням, потрібно негайно звертатися до лікаря.

 

Поділіться цим дописом у соціальних мережах: