Інформація про проведення тематичного «Тижня рідної мови»

         На виконання Річного плану закладу на 2020/2021 навчальний рік  та  з метою розширення знань дітей про рідну українську мову, розуміння важливості знання української мови, сприяння утвердження статусу української мови як державної,  виховання шанобливого ставлення до рідної мови, національної гордості, любові до рідної мови, українського народу, держави, вшанування народних традицій, розширення пізнавальних інтересів  та вшанування творчої спадщини Лесі Українки з 22.02.2021  по 26.02.2021. року був проведений тематичний тиждень   рідної мови.

         В основу  плану проведення тижня рідної мови був покладений передовий педагогічний досвід Свердлюк Л.В., використані її авторські розробки  та методичні посібники. План тижня складався з 5 тематичних тем : «Я – українець, моя рідна мова – українська»; ««Материнська рідна мова»; «В світі казок»  (народний фольклор); «Великі Українці» та  «Мовний етикет української дитини».

         Слід зазначити, що  всі педагоги закладу з великою відповідальністю віднеслись до організації та проведення освітнього заходу.   Так,  з метою розширення знань про рідну українську мову  вихователька групи «Ромашка» Чижикова Л.П.  провела заняття  «Мова моя барвінкова» . Раціонально обрана структура заняття, доцільний вибір методів і прийомів навчання, цікавий сюжет та  оптимальне співвідношення наочності  дозволили  виховательці  провести заняття на дуже високому рівні.

         Вихованці групи «Соняшник» разом з вихователькою Кость Л.В. намагались доторкнутись до скарбниці рідної мови вивчаючи мамині колискові. Саме цій темі було присвячене  їх тематичне заняття.

         Вихованці групи «Пролісок» з вихователькою Остапюк А.А. добре розуміють, що людина, яка не любить мови рідної матері, це людина без роду – племені. Мова, як мама, зігріває словами добрими, почуттями світлими, думками мудрими.  Саме тому і було проведено в групі заняття «Наша мова – калинова, і ласкава, і медова!.»

         Поговорити з дітками групи «Зернятко»  про українську хустку, як берегиню вроди та народу, спонукав виховательку Демко А.М.   вірш  Т.Г. Шевченка «Хустиночко мережана, вишивання». З давніх-давен в українських сім’ях оберегом, символом любові й злагоди слугувала саме хустка. Хустину використовували й у різних обрядах. Деякі традиції збереглися в Україні й донині, а деякі призабулися.  От і намагались дошкільнята відродити деякі обряди і звичаї на тематичному занятті «Мова – берегиня роду й народу!»

         Не випадково тематичний день «Великі українці» було заплановано на 25 люте. Саме в цей день весь український народ вшановував геніальну доньку свого народу – Лесю Українку. В усіх вікових групах закладу було оформлено мобільні куточки з експонатами творів поетеси, її світлини, тематичні альбоми. Вихователі знайомили своїх вихованців з творчістю Лесі Українки.  Щирістю  почуттів, глибиною думки, яскравими  барвами народних діалектів і говірок захоплюють малюків її твори.

         Особливо вдалими були освітні заходи в групі «Капітошка» ( вихователька Глущук Л.Є.) ; в групі «Грайлик» (вихователька Трачук А.В.) та групі «Калинка» (вихователька Черняк А.О.).  Створений вихователями  образ Лесі Українки, сповнений гідності, людяності і творчого горіння, запам’ятається малюкам надовго.

         Вчитель логопед  Синяк О.П.  також розробила тематичне заняття за мотивом казки Л.Українки – «Три метелики». Саме на  вихованців старшої групи «Пролісок»  була покладена важлива місія допомогти врятуватись барвистим метеликам.

         Слід зазначити, що Олеся Петрівна взяла участь у літературному флешмобі з нагоди 150- річчя народження Л. Українки, організованому Здолбунівською міською радою.   

         Зрозуміло, що кількасотрічне приниження української мови, насаджування інших мов, засмічування  мови не могло залишити наших педагогів осторонь цього питання. Неодноразово в закладі проводились певні освітні заходи і події спрямованні на формування мовного етикету. «Навіщо мові бур’яни, або розмовляємо без суржика»  – це ще одна тема яка була в освітніх пріоритетах педагогів закладу протягом тижня.

Поділіться цим дописом у соціальних мережах: