Пам’ятка – рекомендація:

Дитина іде до першого класу: Що мають знати батьки?

  1. Мовлення є першим і необхідним пунктом розвитку та підготовки дитини до школи. Взірцем змістовного мовлення перш за все є найрідніші люди. Пам’ятайте про це.

  2. Щоб легше опанувати дитині письмо, допомагайте їй розвивати дрібну моторику м’язів руки. Для цього необхідно вирізати, малювати, зафарбовувати, будувати, складати невеликі за розміром деталі, зображення.

  3. Працюйте над розвитком пам’яті, мислення, уваги дитини. Для цього є багато ігор, головоловок, задач у малюнках, лабіринтів у різних періодичних дитячих виданнях.

  4. Дитина має бути психологічно готовою до шкільного життя. Батьки можуть влаштувати екскурсію до школи, при цьому розповідаючи цікаві історії з власного шкільного життя та відповідаючи на запитання дитини про вчителів, уроки, навчання.

  5. Намагайтесь мотивувати дитину. Мрієш вирости і стати космонавтом? Чудово! Для цього й потрібно добре вчитись у школі та дбати про своє здоров’я.

  6. До речі про здоров’я… Часто батьки приділяють увагу розумовому розвитку дитини значно більше, ніж фізичному. Подбайте про укріплення імунітету своєї дитини. Про елементарні вправи ранкової гімнастики, спільні прогулянки, рухливі ігри.

  7. Обов’язки дитини. Майбутньому школярику та батькам буде легше адаптуватись до нового розпорядку життя тоді, коли вже зараз у дитини будуть певні обов’язки. Наприклад, дитина сама прибирає своє ліжко після сну, складає свій одяг, самостійно переодягається, миє своє взуття чи свій посуд, щовечора пише (читає, малює, слухає казку, робить вправи і т.д.). Також, це може бути омріяний котик (собачка, хом’як, папуга) якого кормить лише дитина.

  8. І одне з найважливіших завдань: навчіть дитину правильно розпоряджатись своїм часом вже тепер, на дитячому рівні. Наприклад: ось в нас є час щоб попрацювати, тоді погратись, зробити письмо і увечері ми разом спечемо твої улюблені млинці й помиємо посуд. А якщо ми довго дивитимемось мультики, то не встигнемо спекти млинці.

  9. Рухайтесь за інтересами та здібностями дитини. Пам’ятайте, що в кожної дитини є якісь таланти. В когось вони проявляються швидше, в когось – пізніше. Обов’язково подбайте про додаткові зацікавлення та розвиток (танці, співи, гімнастика, футбол і т.д.) Вони згодяться у дорослому житті, окрім того дисциплінують дитину вже тепер.

  10. Пам’ятайте про гарні слова похвали та підтримки. По принципу золотої середини: не надто багато, але й не надто мало. Тоді вони матимуть вагу для дитини.

Успіхів у підготовці до школи!

Поділіться цим дописом у соціальних мережах: