Поради батькам

Поради батькам

Часто за нескінченним потоком справ ми не звертаємо уваги на найдорожче, що в нас є – на наших дітей. А вони так потребують уваги!
Одного разу у дитини запитали: Чого тобі найбільше хочеться? – Я хочу захворіти. – Чому?
– Коли я хворіла, мама сиділа біля мене, розмовляла, розповідала казки, читала книжки. Мені було так добре!

Порада 1

Не забувайте приділяти увагу повсякденному спілкуванню з дитиною. І тоді колись почуєте: «Дякую тобі, мамо, за твою науку. Колисала ти мене, колиши й онуку».

Порада 2

Намагайтесь говорити спокійно і доброзичливо. Не зловживайте словами: «повинен», «треба». Не забувайте казати дітям «дякую», «вибач», адже вони вчаться того, чого їх навчають.

Порада З

Будьте в міру вимогливими:

– виправляйте;
– реагуйте на недоліки;
– хваліть за мінімум — карайте за максимум.

Порада 4

Спільні сімейні обіди — один з елементів належної культури поведінки, тільки не ті, де переважають уїдливі насмішки на кшталт:

– Прибери лікті зі столу! Підніми голову, вона в тебе не глиняна!
– Не плямкай! – Як ти їси, дивитись гидко!

Як говорив стародавній мислитель Сенека, «нелегко привести до добра повчанням, а легко прикладом».
То ж будьмо прикладом своїм дітям у всьому.

Порада 5

Дуже важливою умовою є дотримання принципу погодженості у вихованні, одностайності у вимогах до дітей. Слушними, на наш погляд, є зразки народної мудрості:
– Біда тому дворові, де курка кричить, а півень мовчить.

Порада 6

Матері, привчайте своїх доньок до охайності, чистоти і краси зовнішньої. Знайте, що в народі доньок порівнюють з їхніми мамами за приказкою: «Який кущ, така й калина, яка мати, така й дитина».

Порада 7

Використовуйте будь-яку можливість, щоб висловити дитині свою любов.( обійміть, поцілуйте, приділіть час, запитайте який у неї настрій).

Розмовляйте з дитиною в тоні поваги і співробітництва.

І пам’ятайте:

Атмосфера в родині має істотний вплив на психічне та фізичне здоров’я малюка. Тут важливі насамперед доброзичливі стосунки між членами родини. Скандали, суперечки між батьками травмують нервову систему дитини, призводять до неврівноваженості, дратівливості та нервозності.

У сім’ї має бути спокійна, не гамірна обстановка, тому що постійний шум, голосні розмови є сильними і шкідливими подразниками для нервової системи малюків. Повернувшись увечері з дитячого садка, дитина сповнена вражень дня. Їй необхідно дати можливість поділитися ними, а потім спокійно погратися та підготуватися до нічного сну.

Адже, як казав Макаренко:

«Навчити людину бути щасливою – неможливо, але виховати її так, щоб вона була щасливою, можна»

Поділіться цим дописом у соціальних мережах: