Права людини – очима дитини

        Народна мудрість стверджує: «Не навчайте дитину так, як навчали вас, бо вона народилася в інший час».     Нинішнім дітям випало зростати у складний час, змалку зіткнутися зі страшними явищами: війною, несправедливістю, вбивствами, байдужістю, що набули міждержавного масштабу.

         Щоб нині малята не втратили довіру до світу, а могли гармонійно розвиватися, ми повинні оберігати й плекати дитинство. Саме в дитинстві, у моральних відносинах в родині та  дитячому колективі закладаються основи правового виховання. Тому, з метою надання правової освіти дітям, формування у них правової свідомості та культури було організовано проведення тематичного тижня «Права людини очима дитини». З 07 по 11 грудня  всі освітні заходи педагогами закладу були спрямовані на формування практичних та теоретичних знань про права дитини.

         Знайомство дітей з їхніми правами вихователі  здійснювали в двох напрямах: «Я і мої права», «Я і права інших людей».  Загалом,  дітям дошкільного віку  доступні такі чотири групи прав:

  • Права на гідне існування, виживання, що включає право на життя і здоров’я, житло, їжу, ім’я, родину, турботу батьків, громадянство.
  • Права на розвиток, освіту, відпочинок і дозвілля.
  • Права на захист від приниження, насильства та експлуатації, а також особливі права дітей-інвалідів та сиріт.
  • Права на свободу слова, думки та діяльності.

 

Поділіться цим дописом у соціальних мережах: