Ранкова гімнастика – запорука здоров’я.

    Ранкова гімнастика- цінний засіб оздоровлення і виховання дітей. Систематично займаючись ранковою гімнастикою пропадає сонливий стан, з’являється відчуття бадьорості, настає емоційний підйом, підвищується працездатність. Необхідність негайно після пробудження  встати з ліжка вимагає певного вольового зусилля, виробляє наполегливість, дисциплінує дітей.

    Таким чином, перед ранковою гімнастикою стоять абсолютно особливі завдання, а саме: «розбудити» організм дитини, налаштувати його на дієвий лад, різнобічно але помірно впливати на м’язову систему, активізувати діяльність серцевої, дихальної та інших функцій організму, стимулювати роботу внутрішніх органів і органів почуттів, сприяти формуванню правильної постави, гарної ходи, попереджати виникненню пласкостопості.

     Ранкова гімнастика дозволяє організовано почати день у закладі дошкільної освіти.

    У дошкільних закладах ранкова гімнастика по режиму дня проводиться до сніданку. У даних умовах гімнастика сприяє організації дитячого колективу, перемикає увагу дітей від вільних індивідуальних ігор  та занять до спільних видів діяльності.

     Внаслідок одночасної спільної рухової діяльності більш непосидючі діти заспокоюються, а малоактивні – активізуються. Все це створює бадьорий настрій у всіх дітей, готує їх до подальших занять. Таким чином, виховне значення ранкової гімнастики при проведенні її не одразу після сну, а через деякий час, розширюється. Вона стає невід’ємним організовуючим моментом у режимі дня, привчає дітей до певної дисципліни.

    У той же час зберігається величезне оздоровче значення ранкової гімнастики. Щоденне заняття фізичними вправами сприятливо впливає на фізичний розвиток дитини. Зміст гімнастики складають вправи для різноманітних груп м’язів (плечового пояса, тулуба, ніг та ін.).Систематичне повторення їх зміцнює руховий апарат дитини та сприяє нормальній життєдіяльності організму.

Інформацію підготував:

інструктор з фізкультури Сардачук О.Ю.

Поділіться цим дописом у соціальних мережах: