Рух заради здоров’я

          З  нагоди Всесвітнього дня здоров’я  з 7 по 12 квітня 2021року  у  закладі дошкільної освіти (ясла – садок) №3 «Ладоньки» Здолбунівської міської ради Рівненської області, з метою пропаганди рухової активності та здорового способу життя,  необхідності піклування про власне здоров’я, зміцнення фізичного та емоційного стану організму дитини, було проведено серію здоров’язберігаючих та здоров’яформуючих заходів, серед яких   чинне місце    зайняв фестиваль ранкової зарядки «Рух заради здоров’я».

         Ранкова гімнастика є важливою складовою в організації життя дітей ЗДО. Щоденне виконання ранкової гімнастики під керівництвом дорослого сприяє прояву певних вольових зусиль, мобілізує  й організовує дитину, приводить її організм у відповідний стан, сприяє прищепленню необхідних гігієнічних навичок, привчає до регулярних занять фізичною культурою. Ранкова гімнастика у нашому закладі є систематичною й виконується у вигляді гри.  Інструктори з фізичної культури, вихователі підбирають вправи до комплексу ранкової зарядки з урахуванням стану здоров’я, можливостей та індивідуальних особливостей дітей певного віку. Вправи є доступними для виконання, прості, і включають ходьбу, біг, стрибки. Протягом навчального року комплекси періодично повторюються зі збільшенням навантаження за рахунок інтенсивності виконання та урізноманітнення вправ. Педагоги постійно слідкують за правильною поставою й диханням дитини під час гімнастики.

         Так,  в рамках Всеукраїнського фестивалю ранкової зарядки «Рух заради здоров’я» в ЗДО «Ладоньки» інструктором з фізкультури Сардачук О.Ю.  проводились різноманітні комплекси вправ ранкової гімнастики, фізичні заняття на свіжому повітрі,  рухливі ігри, фізкультхвилинки та ін. Комплекси ранкової гімнастики фізінструктором  складалися  для кожної вікової групи окремо, щоб підібрані вправи і навантаження були оптимальними для кожного вікового періоду.

         Вихователька старшої групи «Ромашка» Чижикова Л.Є. зі своїми вихованцями проводили комплекс загальнорозвиваючих вправ для ранкової гімнастики з палицями. Слід відмітити, що педагог багато уваги приділяє вправам на корекцію постави та вправам на запобігання плоскостопості.

         Вихователька групи дітей раннього віку «Сонечко»  Стецик А.М. виконали ранкову зарядку під час колективного перегляду «Дарує зарядка здоров’я маляткам».

         Вправи виконувались під музичний супровід, який створив у дітей бадьорий, піднесений настрій.

         Всеукраїнський фестиваль   ранкової   зарядки   «Рух   заради здоров’я» пройшов на належному організаційно-методичному та розвивально-творчому рівні. Всі учасники  фестивалю отримали велике задоволення,  заряд   енергії та бадьорий настрій.

Поділіться цим дописом у соціальних мережах: