ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДИТИНИ

        Відповідно до статті 11 Закону України «Про дошкільну освіту» з метою поліпшення якості освітньої роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; пропаганди здорового та безпечного способу життя серед дітей; вироблення у вихованців дошкільного віку умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров’я під час надзвичайних ситуацій.

         Наш дошкільний заклад працює за наступними напрямками:

– створює безпечні та нешкідливі умови розвитку, виховання та навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров’я відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та забезпечує їх дотримання;

 – формує у дітей гігієнічні навички та основи здорового способу життя, норми безпечної поведінки;

 – сприяє збереженню та зміцненню здоров’я, розумовому, психологічному й фізичному розвитку дітей.

         З метою удосконалення теоретичних знань та практичних навичок вихователів з формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я та життя, з метою поліпшення якості навчально-виховної роботи з питань особистої безпеки та захисту життя, наш педагогічний колектив щорічно проводить в закладі дошкільної освіти «Тиждень безпеки дитини» як форму систематизації знань дітей про безпечне довкілля.

     «Тиждень безпеки дитини» не потребує суворої регламентації, його зміст залежить від місцевих умов, традицій, природо-техногенних особливостей, території, професійного досвіду вихователів та підготовленості дітей.

      Підготовка до проведення «Тижня безпеки дитини» в нашому закладі  розпочато з наказу про проведення «Тижня безпеки дитини», (від 09.04.2021 №53) у якому зазначаються терміни та творча група, яка розробляє план роботи з безпеки життєдіяльності.

      До творчої групи, ввійшли наступні педагоги:

– голова: Павленко Алла Олексіївна, вихователь-методист;

–  члени творчої групи: Денисюк Тетяна Олександрівна, вихователь;

                                       Слівінська Валентина Миколаївна, вихователь.

    Члени творчої групи знайомляться з різними варіантами проведення «Тижня безпеки дитини», що містяться в навчально-наочних та методичних посібниках, і організовують  їх до умов нашого ЗДО та карантину COVID -19.

      Відповідно до затверджених заходів по проведенню «Тижня безпеки», вихователь-методист, Павленко А.О., розробляє плани, заходи, циклограми з даного питання, а саме:

 • орієнтовний план проведення організованої навчально-пізнавальної роботи з дітьми під час проведення тижня безпеки дитини.
 • план дій працівників під час надзвичайних ситуацій.
 • план евакуації дітей на випадок надзвичайної ситуації.
 • заходи по попередженню пожеж в закладі дошкільної освіти та план проведення протипожежних тренувань (в рамках Тижня безпеки).

      Вихователі дошкільних груп:

 • оновлюють та поповнюють тематичні папки «Бережемо життя та здоров’я дитини», за наступними темами:
 • дитина та інші люди;
 • дитина і природа;
 • контакти з тваринами;
 • про стихійні лиха;
 • дитина одна вдома;
 • сигнал «Увага всім»;
 • все про пожежу;
 • що треба знати про радіацію.

     Сестра медична старша, Герасимчук Г.І.:

     Підготувала пам’ятки:

– «Надання першої допомоги при нещасних випадках»;

– «Дезінфекція та деззасоби»;  

– Поради батькам, як запобігти травмуванню дитини

     Провела з працівниками ЗДО, санітарний мінімум:

 • «Як знизити ризик інфікування коронавірусом?»

         Наприкінці «Тижня безпеки» ми проводимо по групах бесіди з дітьми і з’ясовуємо, що сподобалося чи запам’яталося дітям та чи інша тема, це допомагає оцінити проведену вихователями роботу з навчання дітей питання безпеки життєдіяльності.

         Творча група складає звіт про підсумки проведення «Тижня безпеки» дитини в ЗДО, за яким я, як директор видаю наказ про підсумки проведення, і при цьому, чітко визначаються позитивні сторони та виявленні недоліки, що необхідно усунути до запропонованого строку.

         Особиста безпека та захист життя дитини – це першочергове завдання кожного дошкільного закладу і звичайно, пропаганду здорового та безпечного способу життя треба втілювати з самого раннього віку малечі.

Інформацію підготував: директор Тетяна НАЗАРЕНКО

Поділіться цим дописом у соціальних мережах: