Тиждень безпеки дитини 2019

Знання збережуть життя.

Треба завжди пам’ятати, що дитина – найцінніший, найдорожчий скарб, сенс життя не тільки для кожної окремо взятої родини, а й суспільства загалом. Саме тому збереження здоров’я та захист життя дітей – основне завдання, що стоїть перед закладами освіти загалом та перед дошкільниками зокрема. З  метою підвищення готовності та вдосконалення теоретичних знань та практичних навичок  підготовки працівників освіти до дій в умовах надзвичайних ситуацій мирного часу; поліпшення якості освітньої роботи з питань безпеки та захисту здоров’я дітей; пропаганди  здорового способу життя серед педагогів, дітей та їх батьків  з 15 по 19 квітня 2019 року в дошкільному навчальному закладі «Ладоньки»  було проведено «Тиждень безпеки дитини».

На дошкільний заклад покладається відповідальність за формування у дошкільнят навичок безпечної поведінки, у тому числі поведінки на вулиці. Краще за все ці навички сформувати в ході цікавої гри, тому в гості до діточок завітали Світлофорик і його веселі помічники. Разом з ними діти з групи «Бджілка» із задоволенням повторили правила поведінки пішоходів на вулиці, пасажирів в транспорті, закріпили уявлення про дорожні знаки. Головна мета заходу: формувати у свідомості дітей відчуття особистої та колективної безпеки, навичок розуміння та оцінки небезпеки; безпечної поведінки вдома, на вулиці, у повсякденному житті.

Діти дошкільного віку ще малі і беззахисні, тож їх потрібно оберігати від небезпечних предметів, ситуацій, обов’язково навчити обережності. Робота, проведена в закладі, налаштувала вихованців, педагогів і батьків на продуктивну діяльність під час всього тематичного тижня.

Гра – це найважливіша діяльність дітей дошкільного віку. Вона розвиває мислення і мову, уміння спілкуватись, виховує увагу, кмітливість, а якщо до гри долучаються такі професіонали, як Іванов Ігор Юрійович, майстер виробничого  навчання  Здолбунівських курсів 3 категорії НМЦ  ЦЗ та БЖД Рівненської області та  Шевцов Тарас Вікторович, заступник начальника ДПРЧ – 18 ГУ ДСНС України у Рівненській області, капітан служби цивільного захисту, то  проведення таких заходів має великий виховний та розвивальний ефект і водночас дарує дітям задоволення від спілкування.

В рамках проведення Тижня безпеки дитини в дитячому закладі проводилася навчальна евакуація дітей та працівників закладу. Сигнал «Увага! Пожежна тривога!» сповістив колектив дитячого садка та дошкільнят про те, що треба швидко покинути приміщення закладу. Навчальний тренінг з евакуації пройшов успішно, діти чітко виконували інструкції вихователів.

 

Поділіться цим дописом у соціальних мережах: