Вакцинація

МОЖЛИВІ НАСЛІДКИ ВІДМОВИ ВІД ВАКЦИНАЦІЇ

Зовнішнє епідемічне благополуччя останніх років, коли на території України не спостерігалося спалахів інфекційних захворювань, які здебільшого призводять до інвалідизації і смерті, вплинуло на зростання кількості батьків, які відмовляються вакцинувати своїх дітей. Певна роль у формуванні цієї тенденції належить представникам руху проти щеплень, які в засобах масової інформації активно заперечують ефективність і безпеку вакцинації.

В зв’язку з цим виникла небезпека розвитку епідемічних спалахів у країнах таких інфекцій:

У країнах СНД в 1990-99-ті рр.. вирувала епідемія дифтерії:

захворіли більше за 150 тис. осіб, близько 5 тис. людей померли. Зокрема, в Україні за цей період захворіло 19 тис. осіб, 696 із яких померло.

У 2007-2008-му рр.. в Україні 141 особа захворіла на дифтерію, серед яких 31 дитина, і 8 осіб померло. Інфекція не відступила, і за зниження рівня імунітету населення відмова від профілактичних щеплень може обернутися новою епідемією.

У 2002-му році Всесвітня організація охорони здоров’я ( ВООЗ ) сертифікувала Україну як територію, вільну від поліомієліту. Проте і сьогодні є реальна загроза поширення в країні « дикого « вірусу поліомієліту в разі його завезення з інших територій.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ ! Захворювання на поліомієліт – н е в и л і к о в н е, йому можна лише запобігти. Більшість людей, які перенесли це захворювання, залишаються інвалідами на все життя, і значна частина хворих – п о м и р а ю т ь.

Усю трагічність цих тверджень і гіркоту втрат відчули на собі батьки дітей, які захворіли в Таджикистані, де в 2010-му р. було зареєстровано 711 випадків поліомієліту, що супроводжувався розвитком паралічів. Більшість хворих, до 89%, – діти від народження до п’яти років, тридцятеро дітей померло.

Останніми роками в Україні зафіксоване збільшення рівня захворюваності на кір. Близько 45 тис. осіб захворіло під час спалаху в 2005-2006-му рр.. У 2005-му р. в Україні виявлено 89% всіх випадків захворювання на кір в Європейському регіоні. За даними ВООЗ, в 2011-му р. у глобальних масштабах відбулося 158 тис. випадків смерті від кору, зокрема і серед дітей до п’яти років .Більшість летальних наслідків кору відбувається через у с к л а д н е н н я:

  • енцефаліт;
  • тяжка діарея і пов’язана з нею дегідратація;
  • тяжка пневмонія.

Ще одним захворюванням, від якого можна захиститися за допомогою щеплення, є КРАСНУХА. У дітей хвороба зазвичай перебігає в легкій формі. А от у вагітних на ранніх термінах може призводити до смерті плода або синдрому вродженої краснухи, що проявляється ураженням мозку, серця, очей і вух. За даними статистики, більше 78 тис. людей в Україні захворіли на краснуху в 2004-2008-му рр.. і більше 50 тис. із них – д і т и. також були виявлені випадки краснухи у вагітних, не щеплених жінок з наступним розвитком вродженої краснухи у дітей.

Останнім часом в Україні значно зросла захворюваність на КАШЛЮК. Більше 9 тис. дітей захворіли в 2004-2008-му рр.., і 6 із них – п о м е р л и. особливо небезпечний кашлюк для дітей віком до шести місяців, оскільки у них часто розвиваються важкі ускладнення, як-от: пневмонія, енцефалопатія, ателектази та емфізема легень.

Донині в нашій країні є епідемія ТУБЕРКУЛЬОЗУ. Згідно з даним статистики, щодня в Україні 82 особи інфікуються, а 30 – помирають від цього захворювання. Серед жертв туберкульозу – чимало д і т е й.

ОТЖЕ, вакцинація дає змогу не лише запобігти розвитку інфекційних захворювань, а й зменшити тяжкість їх перебігу і ускладнень, мінімізувати ризик летальних наслідків. Проведення профілактичних щеплень зменшує ризик виникнення епідемій, забезпечує захист як дітей, так і дорослих від найбільш поширених і небезпечних інфекцій.

 

Поділіться цим дописом у соціальних мережах: