Як привчити дитину до прибирання

Поради батькам: як привчити дитину до прибирання

Дошкільний вік – найкращий час для привчання малюка до порядку. І зробити це необхідно не тільки, щоб полегшити роботу по дому мамі. Цей навик відіграє важливу роль у розвитку дитини, виховує відповідальність. Як почати?

Порада 1: Поясніть, навіщо це потрібно.
Так, для Вас це очевидно, але не для Вашого дошкільника. Розкажіть, навіщо потрібно прибирати в кімнаті. І попросіть конкретними проханнями: склади іграшки в коробку, постав книжки на полицю і т.д.

 

Порада 2: Організуйте дитячу кімнату так, щоб прибирати в ній було легко. 
У доступному для малюка місці розмістіть коробки з іграшками, книжкові полички, ящики з одягом і т.д. Щоб дитина швидше запам’ятала, що куди складати, можете наклеїти бірочки з написами або картинками з журналів, що вказують на вміст коробки або ящика.

Порада 3: Грайте у прибирання. 
Можливостей грати у прибирання дійсно багато, справа лише за вашою фантазією. Ви можете змагатися з малюком, хто швидше – ви приберете книги або він іграшки.

Порада 4: Прибирайте вдвох. 
Для початку дитині може бути складно прибирати все самостійно. Не залишайте її одну, допоможіть. Можна розподілити список обов’язків або робити все одночасно. Так малюк буде відчувати вашу підтримку.

Порада 5: Зробіть прибирання частиною щоденної рутини. 
Привчаючи дитину до порядку, ви повинні змушувати її прибирати за собою регулярно, а не час від часу. Привчіть малюка, що перед обідом або прогулянкою обов’язково потрібно скласти іграшки на місце, перед сном – поставити всі книги на полицю.

 

Поділіться цим дописом у соціальних мережах: